Országos Gyermek Bajnokság

A Veszprémi Úszó Klub 9 fővel képviseltette magát a XLIX. Országos Gyermek Bajnokságon, Miskolcon. 77 csapat közül, a kiváló 33. helyen zártuk a pontversenyt! 4 nap alatt, 20 egyéni csúcsot úsztak versenyzőink!

Fiatalabb versenyzőinknek, ez volt a levezető versenye, ők is remekül helytálltak és erősítették a váltókat! ( 7 váltószámban álltunk rajthoz!)

Első nap:  MÜRKLI MÁRTON (14 évesek között) közel 3 mp.-t javítva 400m gyors idején, a 6.helyen végzett és oklevéldíjazásban részesült! PÁLL SEBESTYÉN 400m gyorson és HEGYHÁTI CSENGE 100m gyorson, épphogy lemaradt a döntőről!

Második nap: a 4x200m-es fiú gyorsváltónk: PÁLL SEBESTYÉN-BÁNÓ SZABOLCS-VEISZ RICHÁRD-MÜRKLI MÁRTON kiváló délelőtti úszással döntőbe jutott, és ott a 8. pontszerző helyen végzett! HEGYHÁTI CSENGE egyéni csúccsal, minimális különbséggel maradt le a 100m pillangó döntőjéről!

Harmadik nap: MÜRKLI MÁRTON szenzációs versenyzéssel, országos 3. helyezett lett 1500m gyorson, több, mint 36 mp.-t javítva egyéni legjobbján! PÁLL SEBESTYÉN, remek egyéni csúccsal végzett a 8. helyen 1500m gyorson! HEGYHÁTI CSENGE egyéni csúcsot úszott 200m gyorson és 200m vegyesen, mindkét számban közel járt a döntőhöz! VEISZ RICHÁRD, 44 mp.-t javítva egyéni legjobbján 1500m gyorsúszásban, összesítésben a 18. helyen végzett.

Negyedik nap:200m gyorson MÜRKLI MÁRTON döntőbe jutott, és egyéni legjobbját több,mint 1 mp.-cel megjavítva a 7. helyen végzett! Szintén 200m gyorson, PÁLL SEBESTYÉN délelőtt 3 mp.-cel jobb időt úszva legjobbjánál jutott a délutáni fináléba és a 7. helyen zárt!

Gratulálunk az elért eredményekhez, büszkék vagyunk rátok!