Országos Cápa Bajnokság

2017. július 12-15 között került megrendezésre az Országos Cápa Bajnokság, ahol azok a  10-11 éves lányok és 11-12 éves fiúk vehettek részt, akik teljesítették a Magyar Úszó Szövetség által meghatározott szinteket.

Az országos megmérettetésen 88 egyesület versenyzői álltak rajtkőre. Egyesületünket Nagy Boglárka, Hegyháti Zoé, Bajai Alexander, Kertész Márk és Matyikó Milán képviselték. Mindannyian nagyon igyekeztek, hogy túlszárnyalják eddigi idejeiket és a lehető legjobb eredményekkel zárják az országos bajnokságot!

Eredményeik:

HEGYHÁTI ZOÉ parádésan szerepelt a négynapos versenyen: 9 számban indult és szenzációs versenyzéssel 6 versenyszámban döntőbe jutott! 3 bronzérmet nyert (100m gyorson, 400m vegyesen, 200m gyorson), 4. helyen végzett 400m gyorson, 6. helyezést ért el 100m hátúszásban és 200m vegyesúszásban.

NAGY BOGLÁRKA egyenletes teljesítményt nyújtott mind a hét versenyszámban, amiben elindult. Kiemelkedő 800m gyorsúszás eredménye, ahol 10 mp.-cel javította meg egyéni legjobbját. Szintén egyéni csúcsot állított be 200m mellúszásban és 400m gyorsúszásban.

BAJAI ALEXANDER öt versenyszámban szerzett indulási jogot és mindegyikben élete legjobbját teljesítette! Kiemelkedőt nyújtott 100m hátúszásban, ahol idejével majdnem sikerült döntőbe kerülnie, a 10. helyen végzett!

KERTÉSZ MÁRK négy számban mérkőzhetett meg korosztálya legjobbjaival.200m mellúszásban, 100m gyorson és 100m mellúszásban is egyéni csúcsot úszott!

MATYIKÓ MILÁN hat versenyszámban állt rajtkőre, és háromban sikerült korábbi egyéni csúcsát megjavítania. 400m gyorson 8 mp.-t, 100m gyorson 1 mp.-t, 1500m gyorson pedig 17 mp.-t faragott le legjobbjából.

Mix váltóink Hegyháti Zoé, Kertész Márk, Matyikó Milán, Nagy Boglárka összeállításban a 4x100m gyorsúszásban az egészen kiváló 10. helyen, míg a 4x100m vegyesúszásban a 16. helyen végeztek.