Hosszútávúszó Országos Bajnokság

Az idei évben is Békéscsaba adott otthont az Országos Hosszútávúszó Bajnokságnak. 10 VÚK-os vágott neki a különböző hosszúságú távoknak az Árpád fürdő 50m-es szabadtéri medencéjében.

A szombati versenynapon 1500m-en: pontszerző 8. helyen végzett a saját korosztályában MÜRKLI MÁRTON illetve az egy évvel idősebbek között versenyző PINTÉR ÁDÁM is! NAGY BOGLÁRKA és MATYIKÓ MARCELL sokat javítva egyéni legjobbján, sikeresen teljesítette a korosztályos országos bajnokság szintidejét! 3 km-es távon VEISZ DÓRA (14. hely), BÁNÓ VIKTÓRIA (20.hely) és MATYIKÓ MILÁN (30. hely) is egyéni legjobb idejével ért célba!

Vasárnap, az 5km-es távon mérette meg magát PINTÉR ÁDÁM, aki a nagyszerű szombati úszása után, ezen a távon éppen csak lemaradt a pontszerzésről és 9. helyen végzett! Nagyon szépen helytállt VEISZ RICHÁRD (23. hely) és MINYÓ ÁDÁM (31. hely) is, akik kicsivel több, mint egy óra alatt teljesítették a távot.