Országos Gyermek Bajnokság

2017. július 5-8 között Kecskeméten, az Országos Gyermek Bajnokságon versengtek azok a 12-13 éves lányok illetve a 13-14 éves fiúk, akik a Magyar Úszó Szövetség által meghatározott szintidőket teljesítették. Egyesületünből 11 gyermek szerzett részvételi jogot az országos megmérettetésre! Minden versenyzőnk nagyon igyekezett, hogy túlszárnyalja eddigi legjobb eredményeit, amiért dicséret jár mindannyiuknak!

Az első nap eredményei:

400m gyorsúszásban Veisz Richárd 5 mp.-t, Bánó Szabolcs 7 mp.-t, Pintér Ádám pedig 9 mp.-t javított egyéni legjobbján.

100m gyorsúszásban Nyiri Villő, Bánó Viktória és Veisz Dóra is egyéni csúccsal mutatkozott be.

100m hátúszásban Hegyháti Csenge, Nyiri Villő, Veisz Dóra és Bánó Viktória egyéni legjobb eredményének örülhettünk, ráadásul Viki épphogy lemaradt a döntőről, ami így a 9. helyet jelentette számára.

200m hátúszásban Pintér Ádám legjobb idejét 9 mp.-cel megjavítva döntőbe jutott, ahol tovább javítva idején a remek 7. helyen végzett!

A 4x100m-es lány gyorsváltónk: Hegyháti Csenge, Nyiri Villő, Bánó Viktória, Hegyháti Zoé összeállításban 8. helyen jutott a döntőbe, ahol kitűnő versenyzéssel 5 mp.-t javítva délelőtti idejükön az előkelő 5. helyen értek célba!

A 4x100m fiú gyorsváltónk: Bánó Szabolcs, Veisz Richárd, Pintér Ádám, Páll Sebestyén összeállításban óriási időt úszott. Bár 6 tizeddel kicsúsztak a döntőből, mégis maximális dicséretet érdemelnek, mert mind a négyen egyéni legjobbjukkal járultak hozzá a csapat idejéhez!

A második nap eredményei:

A Veszprémi Úszó Klub 4x100m-es mix vegyesváltója (Pintér Ádám, Páll Sebestyén, Hegyháti Csenge, Hegyháti Zoé) 11. helyen végzett, minimális különbséggel lemaradva a 8-as döntőről, mindannyian kiválóan teljesítettek a csapatban!

400m vegyesúszásban Bánó Viktória, Veisz Dóra, Pintér Ádám és Bánó Szabolcs is egyéni legjobbját teljesítette.

Nyiri Villő 100m mellen és 100m pillangón javította meg addigi legjobb idejét.

Ez a nap sem múlt el döntős eredmények nélkül! Páll Sebestyén 400m fiú vegyesúszásban legjobbját 15 másodperccel megjavítva jutott a délutáni fináléba, ahol egyéni csúccsal a remek 6. helyet szerezte meg!

A 4x200m-es fiú gyorsváltónk (Páll Sebestyén, Pintér Ádám, Veisz Richárd, Bánó Szabolcs) 7. helyen jutott a döntőbe, ahol szenzációs egyéni csúcsokkal, 9 másodperccel megjavítva reggel úszott idejüket, végül a  6. helyen végeztek!

Harmadik nap eredményei:

A Veszprémi Úszó Klub versenyzői ezen a napon is kitettek magukért!

200m leány gyorsúszásban minden indulónk: Nyiri Villő, Hegyháti Csenge, Bánó Viktória és Veisz Dóra is egyéni csúcsot úszott, ami igen bíztató volt a 4x200m-es gyorsúszó váltó előtt.

Bánó Szabolcs, Pintér Ádám, Minyó Ádám egyéni legjobbját teljesítette 100m gyorsúszásban!

200m vegyesen Veisz Dóra és Bánó Viktória, 100m háton pedig Bánó Szabolcs javította meg addigi legjobbját!

1500 m-es fiú gyorsúszásban Pintér Ádám 51 másodpercet javítva legjobb idején az összesített 8. időt érte el a 2004-ben születettek között! A 2003-as korosztályban Páll Sebestyén a délutáni döntőben 6. helyen ért célba, míg Veisz Richárd 20 mp.-es javulása a remek 10 helyezést jelentette!

A 4x200m-es lány gyorsúszó váltónk (Bánó Viktória, Veisz Dóra, Nyiri Villő, Hegyháti Csenge) pedig bejutva a délutáni döntőbe, ott végül a 8. helyen végzett!

Negyedik nap eredményei:

4x100m-es mix gyorsváltónk: Hegyháti Csenge, Nyiri Villő, Bánó Szabolcs, Páll Sebestyén szenzációs idővel negyedik helyen jutott döntőbe, ahol délelőtti idejüket is felülmúlva megtartották 4. helyüket!

200m hátúszásban Veisz Dóra egyéni csúcsát megjavítva épphogy lemaradt a döntőről, 10 helyen végzett!

200m vegyesúszásban Pintér Ádám 12 mp-cel, Bánó Szabolcs pedig 6 mp.-cel javította meg egyéni legjobbját!

400m gyorsúszásban Hegyháti Csenge, Bánó Viktória, Veisz Dóra, Mészáros Viktória és Nyiri Villő is élete legjobbját teljesítette!

200m gyorsúszásban Páll Sebestyén, Bánó Szabolcs és Pintér Ádám is egyéni legjobb eredményét érte el!

A 4x100m fiú vegyesváltónk: Pintér Ádám, Bánó Szabolcs, Páll Sebestyén, Veisz Richárd összeállításban minimális különbséggel a 10. helyen végzett, de kiváló egyéni eredményeket úsztak a fiúk!

Balogh János vezetőedző eredményesnek értékelte az Országos Bajnokságot, hiszen a remek egyéni teljesítmények(46 egyéni csúcs!) mellett nagyon nagy öröm váltóink szereplése, akik a kiírt nyolc váltószámból, négyben döntőbe jutottak! Küzdeni tudásból és csapategységből jelesre vizsgáztak!