Városi Diákolimpia

10 általános iskola és 4 középiskola közel 100 versenyzője állt rajtkőre 2017. december 9-én a városi úszás diákolimpián. A Veszprémi Úszó Klub tagjai rendkívül eredményesen szerepeltek, hiszen 19 arany, 18 ezüst és 13 bronzérmet nyertek! Első két helyezettként, 25 tanítványunk képviselheti majd iskoláját a Megyei Diákolimpián.

A legtöbb versenyző a Báthory Általános Iskolából és a Gyulaffy László Általános Iskolából érkezett, így nem meglepő, hogy e két iskola tanulói szerezték a legtöbb érmet.
A Báthorysok összesen 22 érmet, a Gyulaffysok 20 érmet nyertek, a harmadik legeredményesebb iskola pedig a Deák Ferenc Általános Iskola lett 10 éremmel.

A középiskolások versenyét 8-8 éremmel az Ipari és a Noszlopy Gimnázium nyerte a Vetési Gimnázium előtt.
A Veszprémi Úszó Klub érmes versenyzői és a verseny jegyzőkönyve a csatolmányban megtekinthető!

Gratulálunk mindenkinek a teljesítményhez,a továbbjutóknak pedig sok sikert kívánunk a Megyei Diákolimpián!